O MNIE

Chyba najtrudniej jest zawsze opisać samego siebie. No bo jak przedstawić się i zrobić dobre wrażenie, jednocześnie nie wychodząc na zarozumialca? Inaczej sprawa wygląda, gdy ludzie mnie znają i znają mój sposób bycia. Inaczej przedstawiam siebie podczas rozmów kwalifikacyjnych. Inaczej przedstawiam się ludziom poznawanym za pośrednictwem znajomych. Jeszcze inaczej muszę przedstawić się Wam w tym miejscu.

Zastanawiam się, czy wyeksponować moje zalety, czy może od razu przyznać się do wad. W życiu zwykle wady przedstawiamy na końcu, kiedy po prostu musimy. Lepiej bowiem wyglądamy w oczach innych jeśli mamy same zalety, lub gdy nasze pojedyncze wady giną pod olbrzymią górą zalet. To naturalne bowiem, że chcemy być akceptowani, lubiani, pożądani etc. Ja jednak zrobię małe przetasowanie kart i wrzucę do jednego worka moje wady i zalety, wypisując je w przypadkowej kolejności, tak jak przyjdą mi do głowy. A zatem…

Nie jestem psychologiem. Nigdy nie zdecydowałam się na studia psychologiczne jako takie. Miałam psychologię jako jeden z przedmiotów na administracji, podobnie z resztą socjologię. Tak, z wykształcenia jestem administratywistą. Od zawsze interesowało mnie wiele dziedzin życia, w tym właśnie prawo. Nie jestem jednak typem, który odnalazłby się w roli prawnika, a poza tym interesowało mnie zbyt wiele gałęzi prawa, a to zapewniały studia na kierunku administracja. Interesowała mnie też od dziecka psychologia, architektura czy muzyka, ale tylko psychologia z tych wszystkich dziedzin potrafiła pochłonąć mnie na tyle, by zacząć ją zgłębiać od nastolatki aż po dzień dzisiejszy. Myślę, że wzięło się to stąd, iż zawsze miałam wokół siebie wielu ludzi.
Z wieloma zawierałam cenne i trwałe przyjaźnie. Interesowało mnie to, dlaczego jedni ludzie nie widzą w czymś problemu a w tym czasie inni potrafią wyolbrzymić go do rangi katastrofy. Reakcje ludzkie, ich problemy i sposoby radzenia sobie z nimi fascynowały mnie tak bardzo, że nie potrafiłam się od nich oderwać bez własnych przemyśleń. Dlatego też postanowiłam stworzyć tę stronę. Po przeszło 15 latach zgłębiania zagadnień dotyczących codziennego życia ludzi i ich zdolności (bądź też niezdolności) radzenia sobie z nimi, podjęłam decyzję, że czas przedstawić proste i skuteczne metody, które uproszczą życie każdemu, kto zechce się wgłębić w tę sferę życia.

Jeżeli nie znalazłeś na tej stronie rozwiązania dla swojego problemu, nie zniechęcaj się. Dopiero zaczynam. Daj mi szansę i napisz do mnie bezpośrednio. Zajrzyj w tym celu do zakładki KONTAKT.

Aaa, i najważniejsze. Mam na imię Joanna.